609 950 017
monikanachaj@wp.pl

Monika Nachaj

Trener Personalny

Trening Mięśni Dna Miednicy

Czy wiesz, że w afrykańskich plemionach, każda kobieta po porodzie zaczyna od razu rehabilitować mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy?

Czy słyszałaś, że niegdyś kobiety nie musiały nosić podpasek podczas miesiączki, bo kontrolując pracę mięśni dna miednicy, decydowały o tym, kiedy pozbędą się krwi menstruacyjnej?

Mięśnie dna miednicy to centrum,
od którego zależy cała postawa naszego ciała, zdrowie kręgosłupa, ale również fizjologia i satysfakcja seksualna. Wiedzą o tym kobiety w Afryce i młode dziewczęta Dalekiego Wschodu – sprawne mięśnie dna miednicy to dowód naszej witalności.

Niestety zmiany cywilizacyjne, siedzący tryb pracy, ale również złe nawyki przekazywane nawet na treningach sportowych osłabiają nasze mięśnie dna miednicy, prowadząc do rozmaitych zaburzeń jak: 

wysiłkowe nietrzymanie moczu, uczucie parcia, częste stany zapalne pęcherza
ból podczas stosunku, brak orgazmów, rozejście mięśnia prostego brzucha
obniżenie narządów rodnych, bóle miesiączkowe, zaburzenia trawienia
a także ból kręgosłupa, barków, kolan, bioder, dyskopatia czy rwa kulszowa.
Regularny trening mięśni dna miednicy uczy nas prawidłowego oddychania,
a także głębokiej świadomości ciała, dzięki której możemy napinać i rozluźniać poszczególne partie mięśni – wzmacniając ich funkcję i pozbywając się powyższych dolegliwości.
Moją rolą jest wyrobić w Tobie prawidłowe nawyki, dzięki którym Twoje mięśnie będą pracowały wtedy, kiedy Ty będziesz wykonywać codzienne czynności.

Istnieje wiele czynników powodujących dysfunkcję mięśni dna miednicy. Należą do nich:

nieprawidłowe postępowanie w okresie połogu
nadwaga, palenie tytoniu, brak ruchu, zła dieta
zła dieta, brak świadomości ciała
intensywne treningi, duży wysiłek fizyczny.
Dodatkowo, u kobiet z wiekiem i po porodach siłami natury mięśniówka przepony moczowo-płciowej może ulegać zanikowi. Warto także podkreślić, że dno miednicy w pewnych momentach życia kobiety jest szczególnie wrażliwe.

Są to: początek i koniec cyklu miesiączkowego, ciąża i ok. 9 miesięcy po porodzie, rekonwalescencja po zabiegach operacyjnych w obrębie jamy miednicy i okres około menopauzalny, kiedy obniżenie poziomu estrogenu niekorzystnie odbija się na ukrwieniu i elastyczności tkanek.
Dla kogo trening mięśni dna miednicy?

Dla wszystkich po 20. roku życia, w szczególności dla kobiet po porodach, przed urodzeniem dziecka, po zabiegach i operacjach urologicznych , jako podtrzymanie efektu zabiegu również po zabiegu, dla kobiet uprawiających intensywnie aktywność fizyczną.

Trening mięśni dna miednicy rekomendowany jest również mężczyznom, jako profilaktyka chorób prostaty, a także w ramach rehabilitacji po prostatektomii.

Dane kontaktowe

Kontakt

609 950 017
monikanachaj@wp.pl
34B, Szczęsne, 10-687 Olsztyn, Polska

Dane firmy:

KRS: 0000755837
NIP: 7393921283
REGON: 381829447
KONTO: Santander 34 1090 2590 0000 0001 4343 7359


    Monika Nachaj

    Trener Personalny
    Dzięki jodze możesz pozbyć się bólu, wzmocnić fizyczność i odbudować równowagę energetyczną.
    © Monika Nachaj 2017 - 2024
    Ważne Linki
    Dane kontaktowe
    34B, Szczęsne, 10-687 Olsztyn
    609 950 017
    monikanachaj@wp.pl
    pushpin