609 950 017
monikanachaj@wp.pl

Monika Nachaj

Trener Personalny

O mnie

Od zawsze kochałam sport, pływałam, grałam w siatkówkę, uprawiałam pole dance, ale czułam, że choć mam świetną kondycję i sprawność, moje ciało wcale nie jest w dobrej formie. Pojawiły się bóle kręgosłupa i inne dolegliwości, które zaprowadziły mnie po raz pierwszy na jogę.

"Gdyby 20 lat temu ktoś mi powiedział, że na moich treningach nie będzie łez i potu, postukałabym się w czoło"


Moc jogi
Zaczęłam od jogi Iyengara, ale dopiero kiedy wylądowałam w Lubinie pod Wrocławiem, w przedziwnym mieście zbudowanym na kopani miedzi, w którym po pracy nie miałam kompletnie nic do roboty, poczułam moc regularnej praktyki.

Ewa Barańska– lubińska nauczycielka jogi i do dziś moja guru dzięki treningom wyszła z nieuleczalnego reumatologicznego zapalenia stawów i była żywym dowodem na to, że nasze ciało samoistnie dąży do uzdrowienia. To wtedy – pod okiem Ewy – zaczęłam codziennie rozwijać matę do jogi i z fascynacją obserwować, jak zmienia się moje ciało, a wraz z nim i cała ja. Otwarta na poznawanie kolejnych mistrzów, kolejnych technik, ruszyłam w Polskę na poszukiwania.

Medycyna Plus Ajurweda
Barbara Lipska nauczyła mnie jogi dynamicznej, na warsztatach u Marci Monroe dowiedziałam się, jak za pomocą jogi rehabilitować osoby ze skoliozą, Izabela Żak otworzyła przede mną tajemnice metody Corefit® System, w której osią prawidłowej postawy i zdrowia są mięśnie dna miednicy, zaś na szkoleniach u dr Ryszarda Biernata na OSW poznałam fundamenty fizjoterapii.

Mając już uprawnienia trenera personalnego, połączyłam wszystkie kropki i okazało się, że zachodnia współczesna medycyna oraz licząca wiele tysięcy lat mądrość Ajurwedy stanowią komplet.


Harmonia prowadzi do zdrowia

Zdobywana przez lata wiedza i praktyka  pozwala mi dziś prowadzić klientów ścieżką do zdrowego życia, która polega na takim harmonizowaniu pracy ciała, aby móc zrezygnować z farmakoterapii (lub ja ograniczyć), znaleźć alternatywę dla zabiegów i operacji, a przede wszystkim pozbyć się napięć i bólu.

Jak pracuję?

Tak jak każdy z nas ma jedyne i niepowtarzalne linie papilarne, tak samo wyjątkowa i niepowtarzalna jest budowa naszego ciała, postawa oraz sposób poruszania się. Na to, jak dziś wyglądamy, a także co nam dolega, składa się zarówno historia naszych przodków, jak i nasze predyspozycje, doświadczenia życiowe, tryb pracy i wypoczynku, a także seria nawyków.

Droga do Twojej harmonii

Dlatego wspólną pracę zawsze rozpoczynam od sesji indywidualnych, na których poznaję Ciebie i Twoje ciało, a dopiero potem dostosowuję metody pracy, łącząc wszystkie znane i sprawdzone techniki.

Moim celem jest tak zharmonizowanie pracy Twojego ciała, aby wszystkie narządy, organy i mięśnie mogły swobodnie spełniać swoje funkcje – bez napięć, zastojów i blokad.

Oddech to podstawa

Dlatego podstawą jest świadomy i odpowiedni oddech, który nie kończy się ani na płucach, ani nawet na przeponie, a następnie umiejętność odpowiedniego napinania, rozluźniania i rozciągania poszczególnych partii mięśni zewnętrznych i wewnętrznych.

Zaczynając od małych kroków, prowadzę Cię do głębokiej świadomości własnego ciała, której finałem jest równa praca całego organizmu w rytm wdechu i wydechu.

Sesja dla Ciebie

Każda sesja dostosowana jest do tego, czego aktualnie najbardziej potrzebujesz. Łączę w niej trening mięśni dna miednicy, jogę, relaksację w hamaku (aerial joga), ale również uwalniam napięcia i traumy z ciała metodą TRE czy stosuję terapię czaszkowo-krzyżową.

A przede wszystkim uczę Cię, jak na co dzień samodzielnie dbać o równowagę.

Dane kontaktowe

Kontakt

609 950 017
monikanachaj@wp.pl
34B, Szczęsne, 10-687 Olsztyn, Polska

Dane firmy:

KRS: 0000755837
NIP: 7393921283
REGON: 381829447
KONTO: Santander 34 1090 2590 0000 0001 4343 7359


  Monika Nachaj

  Trener Personalny
  Dzięki jodze możesz pozbyć się bólu, wzmocnić fizyczność i odbudować równowagę energetyczną.
  © Monika Nachaj 2017 - 2024
  Ważne Linki
  Dane kontaktowe
  34B, Szczęsne, 10-687 Olsztyn
  609 950 017
  monikanachaj@wp.pl
  pushpin