Psychobiologia - emocjonalne przyczyny chorób i uwalnianie emocji, stresu za pomocą ćwiczeń TRE 14.09.2019r.

Psychobiologia to uporządkowany system wiedzy biologicznej, medycznej i psychologicznej, dzięki któremu można odkryć i powiązać przeżyte emocje z chorobami i traumami, jakie dotknęły nas, nasze rodziny i naszych przodków.
Psychobiologia jest połączeniem wiedzy z dziedziny Biologiki (Roberto Barnai), Totalnej Biologii ( lekarzy Claude Sabbah, Gerard Athias i inni) i Recall Healing (Gilbert Renaud), poziomów świadomości wg. lekarza psychiatry Davida R. Hawkinsa. Opiera się na psychologicznej koncepcji systemowego modelu lojalności rodzinnej, międzypokoleniowego geneogramu historii rodziny, przekazu transgeneracyjnego chorób dziedzicznych oraz wczesnej traumy.
Psychobiologia, jest dziedziną wiedzy zajmującą się powiązaniami pomiędzy świadomym umysłem człowieka, jego automatycznym mózgiem, a ciałem i jego chorobami.
Nasz cel to zrozumienie i uświadomienie sobie powiązań pomiędzy, często nieuświadomionymi, konfliktami człowieka, a biologiczną odpowiedzią organizmu na te konflikty. Uczy jak krok po kroku docierać do źródła choroby/ stresu i wyłączać jej program.

Metoda TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises), której autorem jest David Berceli, to proste ćwiczenia fizyczne, które pozwalają na uwalnianie emocji uwięzionych w naszym ciele. Poprzez wywoływanie specyficznych drgań mięśni, nasz organizm wyrzuca na gromadzone hormony stresu i pozbywa się napięć. Polega na uruchamianiu w ciele, wskutek sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych. Wibracje te mają charakter rozluźniający. Celem stosowania metody TRE® jest przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą harmonijnie współpracują.
Siłą TRE®jest możliwość samodzielnego stosowania jej po około 3 / 5 sesjach z providerem.

⁉️ Dlaczego warto przyjść na warsztaty?

➡️Chcesz dowiedzieć się, jaką historię opowiada Twoje Ciało?
➡️Chcesz uwolnić napięcia emocjonalne z ciała?

Ten warsztat integruje psychobiologię z metodami uwalniania emocji. Zajęcia przeznaczone są dla osób otwartych na zmiany w swoim życiu, które mają już dość tego, jak się czują, tego, co dzieje się w ich życiu, które są gotowe spojrzeć na siebie w nowy sposób i pokonać własne ograniczenia: fizyczne (usztywnienia, bóle); psychofizyczne (wypalenie, depresja, zmęczenie); emocjonalne (radzenie sobie z trudnymi emocjami, radzenie sobie ze stresem).

⁉️ Dlaczego warto przyjść do Nas?
Ponieważ wiemy, o czym mówimy, dysponujemy wieloletnim doświadczeniem jako praktycy psycholodzy w pracy z pacjentem chorym, niepełnosprawnym, wypalonym zawodowo i życiowo, po licznych traumach, żyjących w napięciu emocjonalnym. Psychobiologia i TRE jest naszą osobistą drogą do życia w Zdrowiu i Spełnieniu, której doświadczamy na co dzień.

Prowadzące:
Grażyna G. Kulka - z wykształcenia psycholog, life coach, trener rozwoju holistycznego, praktyk w zakresie psychologii zdrowia, psychosomatyki oraz psychobiologii, absolwentka Akademii Psychobiologii w Warszawie dr n. med. Marzanny Radziszewskiej- Konopka, bazującej na podejściu integralnej koncepcji zdrowia i choroby. Obecnie stażystka Międzynarodowej Szkoły Biodanzy IBF System Rolando Toro. Dysponuję ponad 20-letnim doświadczeniem jako praktyk w pracy z pacjentem chorym, niepełnosprawnym, w kryzysach osobistych i zawodowych. Prowadzę sesje indywidualne z psychobiologii oraz warsztaty rozwojowe z zakresu zdrowego stylu życia, zarządzania emocjami i stresem oraz WLB (czyli work-life-balance). Prywatna praktyka psychologiczna w Pracowni Psychologii Zdrowia.

Wiesława Dąbrowska – z wykształcenia psycholog, dyplomowany i certyfikowany coach (ICF), mediator, provider TRE®. Wieloletnie doświadczenie zawodowe jako psycholog policyjny, specjalizujący się w problematyce traumy, stresu i sposobów radzenia sobie z tymi zjawiskami. Certyfikat providera zdobyłam w 2015 roku, od tego czasu nie tylko praktykuję TRE, ale także ciągle podwyższam swoje kwalifikacje, np. w 2015 i 2018 uczestniczyłam w superwizjach zaawansowanych u dr Berceliego.

⌛Warsztat odbędzie się 14 września w godz. 10.00-16.00

🏠 Szczęsne 34b

👛Cena warsztatu: 180 zł

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Prosimy o wpłatę pełnej kwoty do 5.09.2019 r. na konto:
Fundacji Hortus, Szczęsne 34b, 10-687 Olsztyn

mBank: 27 1140 2004 0000 3002 7827 8812

W tytule "TRE+nazwisko+mail kontaktowy"

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy:
w_ctr@wp.pl

Prosimy zabrać ze sobą kocyk, karimatę, wygodne ubranie do ćwiczeń

Przeciwskazania do ćwiczeń: ciąża, epilepsja, świeże urazy kończyn, psychoza.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń. Wpłacone kwoty zostaną wtedy zwrócone.