Problemy emocjonalne a choroby kobiece wg psychobiologii

„Zintegruj Serce i Przeponę”
przejmij zarządzanie swoim Centrum…

Problemy emocjonalne kobiet a choroby kobiece wg psychobiologii
z treningiem mięśni dna miednicy.

Psychobiologia pomaga nam zrozumieć,w jaki sposób nasze ciało opowiada historię naszego życia, związaną z naszymi relacjami, związkami, doświadczeniami oraz traumami, które dziedziczymy po kobietach z rodu.
Trafne odczytywanie języka ciała kobiety może sprawić , że będziemy świadomie kreować własne życie.
Jeśli odkryjesz tajemnice swojego ciała, uwolnisz emocje, nie będziesz musiała dłużej cierpieć, chorować.
Jeśli dostrzeżesz jedność ciała, umysłu i uczuć, to nauczysz się żyć tak, jak chciałabyś się czuć. Zrozumiesz, że choroba nie jest twoim wrogiem, wprost przeciwnie, ona chce ci coś powiedzieć.
Wsłuchamy się w nasze ciała i jego potrzeby. Zdamy się na jego wewnętrzne przewodnictwo. Poznamy proces uzdrawiania emocjonalnego bólu i jego fizyczne następstw.

Podczas szkolenia zostaną omówione przyczyny emocjonalne m.in.:
I CZĘŚĆ:
Choroby i zaburzenia funkcjonalne układu moczowego
Zapalenie dróg moczowych (miedniczki nerkowe, pęcherz moczowy, cewka moczowa), kamica nerkowa, nietrzymanie moczu
Gruczoł piersiowy – rak, mastopatia, torbiele, za małe/za duże piersi, brak pokarmu
Choroby i zaburzenia funkcjonalne narządów rozrodczych
Jajniki – rak, torbiele
Jajowody – wodniak, rak
Macica – mięśniaki, polipy, rak trzonu, nadżerki i rak szyjki, endometrioza, ciąża pozamaciczna, bolesne miesiączki
Pochwa – zapalenia, grzybice, dyspareunia
Gruczoły Bartholina
Bezpłodność
Anorgazmia
Brodawki płciowe
Opryszczka narządów płciowych
Choroby przenoszone drogą płciową (m.in. chlamydioza, HPV)
Łysienie androgenowe, hirsutyzm
II CZĘŚĆ:
Metody uwalniania emocji związanych z konfliktem programującym chorobę, dolegliwości kobiece.
Trening mięśni dna miednicy – dowiesz się jak uruchomić centrum kobiecego dowodzenia.
Trening mięśni dna miednicy dla wszystkich kobiet bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej! Pamiętajcie od 20 roku życia nasze mięśnie miednicy wymagają regularnych ćwiczeń, w przeciwnym wypadku wiotczeją i mogą powodować wiele uciążliwych dolegliwości! Nigdy nie jest za późno aby zacząć je ćwiczyć! Trening jest przeznaczony dla kobiet po porodach, przed urodzeniem dziecka, po zabiegach i operacjach urologicznych , jako podtrzymanie efektu zabiegu również po oraz dla kobiet uprawiających intensywnie aktywność fizyczną!
Istnieje wiele czynników powodujących dysfunkcję mięśni dna miednicy. Należą do nich nadwaga, palenie tytoniu, brak ruchu, zła dieta, brak świadomości ciała, nieprawidłowe postępowanie w okresie połogu, zbyt intensywne treningi , duży wysiłek fizyczny. Dodatkowo, u kobiet z wiekiem i po porodach siłami natury mięśniówka przepony moczowo-płciowej może ulegać zanikowi. Warto także podkreślić, że dno miednicy w pewnych momentach życia kobiety jest szczególnie wrażliwe. Są to: początek i koniec cyklu miesiączkowego, ciąża i ok. 9 miesięcy po porodzie, rekonwalescencja po zabiegach operacyjnych w obrębie jamy miednicy i okres około menopauzalny, kiedy obniżenie poziomu estrogenu niekorzystnie odbija się na ukrwieniu i elastyczności tkanek.
Dolegliwości związane z osłabionymi lub zbyt napiętymi mięśniami dna miednicy:
- ból kręgosłupa, barków, kolan, bioder, dyskopatia;
- ciąża, przygotowanie do ciąży lub po porodzie;
- nietrzymanie moczu;
- zaburzenia funkcji seksualnych(brak orgazmów, ból podczas stosunku);
- bóle miesiączkowe;
- zaburzenia trawienia;
- rozejście mięśni prostych brzucha po porodzie;
- obniżenie narządów rodnych;
Tak jak nastrój wpływa na postawę, tak też postawa wpływa na nastrój. Postawa i praca mięśni pobudzają produkcję hormonów. Dobra postawa stymuluje poczucie szczęśliwości. Naprężone, rozciągnięte i aktywne mięśnie szkieletowe trzymają przewodowość i aktywność nerwów. Poprzez świadome i uważne postępowanie ze swym własnym ciałem wzrasta świadomość ciała, aby samemu korygować niewłaściwości postawy i koordynować przebieg ruchów, wzrasta pewność siebie, miłość i zaufanie do samego siebie.
Warsztat skierowany jest dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, dla tych które uprawiają czynnie sport i dla tych które nie są aktywne fizycznie. Przyjdź i rozbudź swoją miednicę.
TERMIN WARSZTATÓW:
30 marca 2019 godz. 10.00- 17.30 z przerwą dłuższa 13.30 -14.30
Miejsce: Fundacja Hortus Szczęsne 34 B
Inwestycja w siebie: 320 zł , rezerwacja miejsca do 27 marca 2019 wpłata 120 zł
na konto:
Pracownia Psychologiczno-Coachingowa Grażyna Kulka
Nr : 03 1160 2202 0000 0002 9827 2840 z zapisem w przelewie: „imię nazwisko, kobiecość”
ZAPISY: FB, 600 609 868 Grażyna Kulka, 609 950 017 Monika Nachaj
PROWADZĄCE:
Grażyna G. Kulka - z wykształcenia psycholog, life coach, trener rozwoju holistycznego, praktyk w zakresie psychologii zdrowia, psychosomatyki oraz konsultant psychobiologii, absolwentka Akademii Psychobiologii w Warszawie dr n. med. Marzanny Radziszewskiej- Konopka, bazującej na podejściu integralnej koncepcji zdrowia i choroby. Dysponuję ponad 20-letnim doświadczeniem jako praktyk w pracy z pacjentem chorym, niepełnosprawnym, w kryzysach osobistych i zawodowych. Prowadzę sesje indywidualne z psychobiologii oraz warsztaty rozwojowe z zakresu zdrowego stylu życia, zarządzania emocjami i stresem oraz WLB (czyli work-life-balance).

Monika Nachaj- z wykształcenia hortiterapeutka, trener CorefitSystem - programu stabilizacji kompleksu biodrowo-lędźwiowo-miednicznego i leczenia dysfunkcji mięśni dna miednicy. Instruktorka Vinyasa Power Jogi i Aerial Jogi. Założycielka Fundacji Hortus propagującej aktywny tryb życia w zgodzie z naturalnie otaczającym nas środowiskiem. Od ponad 15 lat praktykuję jogę i uczę moich podopiecznych świadomej kontroli nad własnym ciałem.